• Beznazwy-7.jpg
  • Beznazwy-3.jpg
  • Beznazwy-6.jpg
  • Beznazwy-5.jpg
  • Beznazwy-9.jpg
  • Beznazwy-8.jpg
  • Beznazwy-4.jpg
  • Beznazwy-1.jpg
  • Beznazwy-2.jpg

Turniej Wiedzy o Łęcznej

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej zaprasza laureatów XXXII Turnieju wiedzy o Łęcznej
na uroczyste wręczenie nagród w dniu 3 czerwca 2015 r. o godz. 14.00 w sali Rady Miejskiej w Łęcznej pl. Kościuszki 22.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki finału XXXII Turnieju wiedzy o Łęcznej
14.05.2015 r.



 

POZIOM PODSTAWOWY
1. Marta Winiarska – SP nr 4 kl. VIc – 182p.
2. Aleksandra Bicz – SP nr 4 kl. VIc – 169p.
2. Karolina Stadnik – SP nr 4 kl. Va – 169p.
4. Aleksandra Kosowska – SP w Ciechankach Łęczyńskich kl. V – 168p.
5. Zuzanna Pietrzyk – SP nr 4 kl. VIc – 158p.
6. Krzysztof Wesołowski – SP nr 2 kl. VIa – 148p.
7. Wiktoria Chołast – SP nr 4 kl. VIb – 142p.
8. Olga Wiśniewska – SP w Ciechankach Łęczyńskich kl. V – 112p.
9. Aleksandra Mitura – SP nr 2 kl. VIc – 103p.
10. Ewelina Domań, SP w Zofiówce kl. VI – 87p.

POZIOM PONADPODSTAWOWY
1. Julia Pawlak – Gim. nr 1 kl. IIc – 180p.
2. Paulina Falkowska – Gim. nr 1 kl. IIe – 153p.
3. Weronika Kosowska – Gim. w Zofiówce kl. II – 152p.
4. Natalia Zoch – Gim. nr 1 kl. IIIc – 149p.
5. Barbara Pelica – Gim. nr 2 kl. IIIa – 147p.
6. Klaudia Król – I LO kl. Ib – 135p.
6. Paulina Szymańska – Gim. nr 1 kl. IIIb – 135p.
8. Edyta Rzymowska – I LO kl. IIb – 133p.
9. Jan Pelica – Gim. nr 2 kl. Ia – 125p.
10. Weronika Duklewska – Gim. nr 2 kl. Ia – 91p.
11. Agnieszka Karwacka – Gim. nr 1 kl. IIb – 77p.

Gratulujemy zwycięzcom.

 

 

 

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej informuje, że finał XXXII Turnieju wiedzy o Łęcznej odbędzie się 14 maja 2015 r. w sali Rady Miejskiej w Łęcznej przy pl. Kościuszki 22 o godz. 9.00.


Osoby zakwalifikowane do udziału w finale:

POZIOM PODSTAWOWY

Aleksandra Kosowska, kl V, SP w Ciechankach Łęczyńskich

Marta Winiarska, kl. VIc, SP nr 4 w Łęcznej

Aleksandra Bicz, kl. VIc, SP nr 4 w Łęcznej

Krzysztof Wesołowski, kl. VIa, SP nr 2 w Łęcznej

Zuzanna Pietrzyk, kl. VIc, SP nr 4 w Łęcznej

Wiktoria Chołast, kl. VIb, SP nr 4 w Łęcznej

Karolina Stadnik, kl. Va, SP nr 4 w Łęcznej

Ewelina Domań, kl. VI, SP w Zofiówce

Aleksandra Mitura, kl. VIc, SP nr 2 w Łęcznej

Olga Wiśniewska, kl V, SP w Ciechankach Łęczyńskich

POZIOM PONADPODSTAWOWY

Jan Pelica, kl. Ia, Gim. nr 2 w Łęcznej

Julia Pawlak, kl. IIc, Gim. nr 1 w Łęcznej

Edyta Rzymowska, kl. IIb, I LO w Łęcznej

Barbara Pelica, kl. IIIa, Gim. nr 2 w Łęcznej

Paulina Szymańska, kl IIIb, Gim. nr 1 w Łęcznej

Weronika Kosowska, kl. II, Gim. w Zofiówce

Natalia Zoch, kl. IIIc, Gim. nr 1 w Łęcznej

Paulina Falkowska, kl. IIe, Gim. nr 1 w Łęcznej

Klaudia Król, kl. Ib, I LO w Łęcznej

Weronika Duklewska, kl. Ia, Gim. nr 2 w Łęcznej

Agnieszka Karwacka, kl. IIb, Gim. nr 1 w Łęcznej

 


 

 

 

 

WYNIKI ELIMINACJI XXXII TURNIEJU WIEDZY O ŁĘCZNEJ z dnia 16 KWIETNIA 2015 r.



POZIOM PODSTAWOWY (max. 162 p.)

1. Aleksandra Kosowska, kl V, SP w Ciechankach Łęczyńskich – 132 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

2. Marta Winiarska, kl. VIc, SP nr 4 w Łęcznej – 131 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

3. Aleksandra Bicz, kl. VIc, SP nr 4 w Łęcznej – 126 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

4. Krzysztof Wesołowski, kl. VIa, SP nr 2 w Łęcznej – 123 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

5. Zuzanna Pietrzyk, kl. VIc, SP nr 4 w Łęcznej – 120 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

6. Wiktoria Chołast, kl. VIb, SP nr 4 w Łęcznej – 118 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

7. Karolina Stadnik, kl. Va, SP nr 4 w Łęcznej – 105 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

8. Ewelina Domań, kl. VI, SP w Zofiówce – 103 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

9. Aleksandra Mitura, kl. VIc, SP nr 2 w Łęcznej – 100 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

10. Olga Wiśniewska, kl V, SP w Ciechankach Łęczyńskich – 96 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

11. Agata Gajowiak, kl. VIc, SP nr 2 w Łęcznej – 93 p.

12. Paulina Łoboda, kl. VI, SP w Ciechankach Łęczyńskich – 91 p.

13. Magdalena Osuch, k. VI d, SP nr 2 w Łęcznej – 89 p.

14. Jakub Kobylarz, kl. VIc, SP nr 2 w Łęcznej – 87 p.

15. Marcin Chilimoniuk, kl. VI, SP w Nadrybiu – 78 p.

16. Ziemowit Korzeniewski, kl. VIa, SP nr 2 w Łęcznej – 77 p.

17. Julia Jakubowska, kl. VId, SP nr 2 w Łęcznej – 75 p.

18. Kinga Grzesiak, kl. VI, SP w Zofiówce – 71 p.

19. Aleksandra Bochniarz, kl. VI, , SP w Ciechankach Łęczyńskich – 66 p.

20. Natalia Ośko, kl. VI, SP nr 2 w Łęcznej – 66 p.

21. Agnieszka Cyfra, kl. VI, SP w Nadrybiu – 63 p.

22. Sara Kosina, kl. VI, SP w Nadrybiu – 61 p.

23. Nikola Horzępa, kl. VI, SP w Nadrybiu – 59 p.

24. Agata Chryć, kl. V, SP w Nadrybiu – 58 p.

25. Dominika Ząbkowska, kl. VI, SP w Nadrybiu – 52 p.

26. Agnieszka Ganczaruk, kl. VId, SP nr 2 w Łęcznej – 38 p.

27. Hubert Szelepusta, kl. VI, SP w Nadrybiu – 33 p.

 

 

 

POZIOM PONADPODSTAWOWY (max. 174 p.)

1. Jan Pelica, kl. Ia, Gim. nr 2 w Łęcznej – 155 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

2. Julia Pawlak, kl. IIc, Gim. nr 1 w Łęcznej – 154 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

2. Edyta Rzymowska, kl. IIb, I LO w Łęcznej – 154 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

4. Barbara Pelica, kl. IIIa, Gim. nr 2 w Łęcznej – 153 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

5. Paulina Szymańska, kl IIIb, Gim. nr 1 w Łęcznej – 147 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

6. Weronika Kosowska, kl. II, Gim. w Zofiówce – 144 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

7. Natalia Zoch, kl. IIIc, Gim. nr 1 w Łęcznej – 136 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

8. Paulina Falkowska, kl. IIe, Gim. nr 1 w Łęcznej – 128 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

9. Klaudia Król, kl. Ib, I LO w Łęcznej – 122 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

10. Weronika Duklewska, kl. Ia, Gim. nr 2 w Łęcznej – 121 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

10. Agnieszka Karwacka, kl. IIb, Gim. nr 1 w Łęcznej – 121 p. KWALIFIKACJA DO FINAŁU

12. Jakub Okoń, kl. Id, ZSG w Łęcznej – 112 p.

13. Laura Łysiak, kl. If, Gim. nr 1 w Łęcznej – 111 p.

14. Mateusz Fac, kl. IIc Gim. nr 2 w Łęcznej – 109 p.

15. Zuzanna Grzechnik, kl. IIb, Gim. nr 1 w Łęcznej – 98 p.

16. Paweł Baryła, kl. IIb, I LO w Łęcznej – 97 p.

17. Szymon Kożuszek, kl. IIm, ZSG w Łęcznej – 90 p.

18. Jakub Anisiewicz, kl. IIIc, Gim. nr 1 w Łęcznej – 89 p.

19. Emil Basiakowski, kl. IIId, ZSG w Łęcznej – 82 p.

20. Marcin Baryła, kl. IIc, Gim. nr 2 w Łęcznej – 79 p.

21. Tomasz Bączek, kl. IIc, Gim. nr 2 w Łęcznej – 78 p.

21. Piotr Warzyszak, kl. Ib, I LO w Łęcznej – 78 p.

23. Wiktoria Maruotti, kl. IIe, Gim. nr 1 w Łęcznej – 74 p.

24. Eryk Kłębokowski, kl. Ic, ZSG w Łęcznej – 73 p.

25. Karolina Szymaniak, kl. IIe, Gim. nr 1 w Łęcznej – 72 p.

26. Łucja Grabczak, kl. Ic, ZSG w Łęcznej – 71 p.

27. Wojciech Grzesiuk, kl. IIId, ZSG w Łęcznej – 70 p.

28. Kamil Zieliński, kl. Ib, ZSG w Łęcznej – 68 p.

29. Wiktoria Monik, kl. Ia, Gim. nr 2 w Łęcznej – 66 p.

30. Wojciech Niećko, kl. IIm, ZSG w Łęcznej – 56 p.

31. Mateusz Sawa, kl. IIId, ZSG w Łęcznej – 55 p.

32. Daniel Jasina, kl. Ib, ZSG w Łęcznej – 52 p.

 

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej dziękuje za pomoc w organizacji eliminacji Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Szkół nr 1 w Łęcznej.

 

 

 

 

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej informuje, że eliminacje do XXXII Turnieju Wiedzy o Łęcznej odbędą się w dwóch grupach.

Termin eliminacji: 16 kwietnia 2015 r.

I grupa (poziom podstawowy) godz. 9.30

II grupa (poziom ponadpodstawowy) godz. 10.15

Miejsce eliminacji: Zespół Szkół nr 1 w Łęcznej, ul. Szkolna 3 – stołówka szkolna.



Lista uczniów zgłoszonych do eliminacji XXXII Turnieju Wiedzy o Łęcznej


POZIOM PODSTAWOWY
1.    Karolina Stadnik kl. VA SP nr 4 w Łęcznej
2.    Wiktoria Chołast kl. VI B SP nr 4 w Łęcznej
3.    Aleksandra Bicz kl. VI C SP nr 4 w Łęcznej
4.    Marta Winiarska kl. VI C SP nr 4 w Łęcznej
5.    Zuzanna Pietrzyk kl. VI C SP nr 4 w Łęcznej
6.    Olga Wiśniewska kl. V SP w Ciechankach Łęczyńskich
7.    Aleksandra Kosowska kl. V SP w Ciechankach Łęczyńskich
8.    Paulina Łoboda kl. VI   SP w Ciechankach Łęczyńskich
9.    Aleksandra Bochniarz kl. VI   SP w Ciechankach Łęczyńskich
10.    Kinga Grzesiak kl. VI SP w Zofiówce
11.    Ewelina Domań kl. VI SP w Zofiówce
12.    Dominika Ząbkowska - kl. VI, SP w Nadrybiu
13.    Nikola Horzępa - kl. VI, SP w Nadrybiu
14.    Sara Kosina - kl. VI, SP w Nadrybiu
15.    Agnieszka Cyfra - kl. VI, SP w Nadrybiu
16.    Marcin Chilimoniuk - kl. VI, SP w Nadrybiu
17.    Hubert Szelepusta - kl. VI, SP w Nadrybiu
18.    Agata Chryć - kl. V, SP w Nadrybiu
19.     Agata Gajowiak VI, SP nr 2 w Łęcznej
20.    Aleksandra Mitura VI, SP nr 2 w Łęcznej
21.    Jakub Kobylarz VI, SP nr 2 w Łęcznej
22.    Agnieszka Ganczaruk VI, SP nr 2 w Łęcznej
23.    Julia Jakubowska VI, SP nr 2 w Łęcznej
24.     Magda Osuch VI, SP nr 2 w Łęcznej
25.    Natalia Ośko VI, SP nr 2 w Łęcznej
26.    Krzysztof Wesołowski VI, SP nr 2 w Łęcznej
27.    Ziemowit Korzeniewski VI, SP nr 2 w Łęcznej
28.    Błażej Przystupa VI, SP nr 2 w Łęcznej

POZIOM PONADPODSTAWOWY
1.    Weronika Kosowska kl. II G, Gim. w Zofiówce
2.    Julia Pawlak kl. II c, Gim. nr 1 w Łęcznej
3.    Wiktoria Piskorska kl. II f, Gim. nr 1 w Łęcznej
4.    Karolina Szymaniak kl. II e, Gim. nr 1 w Łęcznej
5.    Wiktoria Maurotti kl. II e, Gim. nr 1 w Łęcznej
6.    Paulina Falkowska kl. II e , Gim. nr 1 w Łęcznej
7.    Natalia Zoch kl. III c, Gim. nr 1 w Łęcznej
8.    Jakub Anisiewicz kl. III c, Gim. nr 1 w Łęcznej
9.    Laura Łysiak kl. If, Gim. nr 1 w Łęcznej
10.    Zuzanna Grzechnik kl. II b, Gim. nr 1 w Łęcznej
11.    Agnieszka Karwacka kl. II b, Gim. nr 1 w Łęcznej
12.    Paulina Szymańska kl. III b, Gim. nr 1 w Łęcznej
13.    Grabczak Łucja kl. I c, ZSG w Łęcznej
14.    Kłębokowski Eryk kl. I c, ZSG w Łęcznej
15.    Zieliński Kamil kl. I b, ZSG w Łęcznej
16.    Jasina Daniel kl. I b, ZSG w Łęcznej
17.    Okoń Jakub kl. I d, ZSG w Łęcznej
18.    Kożuszek Szymon kl. II m, ZSG w Łęcznej
19.    Niećko Wojciech kl. II m, ZSG w Łęcznej
20.    Basiakowski Emil kl. III d, ZSG w Łęcznej
21.    Grzesiuk Wojciech kl. III d, ZSG w Łęcznej
22.    Sawa Mateusz kl. III d, ZSG w Łęcznej
23.    Paweł Baryła kl IIB, I LO im. Jana Zamoyskiego w Łęcznej
24.    Edyta Rzymowska kl IIB, I LO im. Jana Zamoyskiego w Łęcznej
25.    Król Klaudia kl. I B, I LO im. Jana Zamoyskiego w Łęcznej
26.    Warzyszak Piotr kl. I B, I LO im. Jana Zamoyskiego w Łęcznej
27.    Barbara Pelica kl. III a, Gim. nr 2 w Łęcznej
28.    Tomasz Bączek kl. II c, Gim. nr 2 w Łęcznej
29.    Marcin Baryła kl. II c, Gim. nr 2 w Łęcznej
30.    Jan Pelica kl. I a, Gim. nr 2 w Łęcznej
31.    Weronika Duklewska kl. I a, Gim. nr 2 w Łęcznej
32.    Monik Wiktoria kl. I a, Gim. nr 2 w Łęcznej
33.    Mateusz Fac kl. II c, Gim. nr 2 w Łęcznej

Łęczna 13.10.2015

 

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej zaprasza uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VI) i ponadpodstawowych do udziału w XXXII edycji Turnieju Wiedzy o Łęcznej.
W tegorocznym konkursie mogą brać udział uczniowie z terenu gminy Łęczna i powiatu łęczyńskiego.


 

REGULAMIN XXXII Turnieju Wiedzy o Łęcznej

I. INFORMACJE OGÓLNE

a) Organizatorem turnieju jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej z siedzibą w Łęcznej przy ul. Tysiąclecia 10.
b) Uczestnikami turnieju są uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu gminy Łęczna i powiatu łęczyńskiego.
c) Turniej przebiega w dwóch etapach: eliminacje oraz finał.
d) Turniej odbywa się w dwóch kategoriach: uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VI) i uczniowie szkół ponadpodstawowych.
e) Na poszczególnych etapach turnieju uczniowie rozwiązują test konkursowy przygotowany przez organizatora konkursu.
f) Zakres tematyczny turnieju zostanie podany na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej do dnia 26 marca 2015 r. (www.towarzystwoleczna.pl).

II. ZGŁOSZENIA DO TURNIEJU

a) Zgłoszenie do turnieju odbywa się poprzez przesłanie przez nauczyciela/opiekuna listy uczniów wraz z podaniem informacji o nazwie szkoły i klasy na adres poczty elektronicznej Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
b) Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 kwietnia 2015 r.
c) Do dnia 14 kwietnia 2015 r. na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej zostanie umieszczona lista uczniów zakwalifikowanych do udziału w eliminacjach konkursu.

III. PRZEBIEG TURNIEJU

a) Uczniowie zakwalifikowani do konkursu uczestniczą w eliminacjach, które są pierwszym etapem turnieju.
b) Eliminacje XXXII Turnieju Wiedzy o Łęcznej odbędą się 16 kwietnia 2015 r. o godz. 9.00 w Zespole Szkół nr 1 w Łęcznej ul. Szkolna 3.
c) Wyniki eliminacji konkursu zostaną podane na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej do dnia 23 kwietnia 2015 r. wraz z podaniem listy uczniów zakwalifikowanych do udziału w finale.
d) W każdej kategorii wiekowej zostanie zakwalifikowanych 10 uczniów do finału.
e) W przypadku uzyskania w eliminacjach przez uczestników konkursu  równej liczby punktów organizator może zmienić liczbę finalistów.
f) Finał XXXII Turnieju Wiedzy o Łęcznej odbędzie się 14 maja 2015 r. o godz. 9.00 w sali Rady Miejskiej w Łęcznej, pl. Kościuszki 22.
g) Wyniki finału zostaną podane na stronie  internetowej Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej do dnia 21 maja 2015 r.

IV. NAGRODY

a) Zwycięzcy turnieju otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.
b) Pozostali uczestnicy finału otrzymają upominki i dyplomy za udział w turnieju.
c) Wręczenie nagród nastąpi na sesji Rady Miejskiej Łęcznej w czerwcu 2015 r. w sali Rady Miejskiej w Łęcznej, pl. Kościuszki 22. Dokładny termin zostanie podany na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej.


V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE


a) Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu i zgodą na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby realizacji konkursu.
b) Ewentualne pytania dotyczące przebiegu konkursu prosimy kierować na adres poczty elektronicznej Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.




ZAGADNIENIA do XXXII Turnieju Wiedzy o Łęcznej

- lokacja miasta Łęczna, właściciele, znaki miasta,
- łęczyńskie jarmarki,
- łęczyńskie zabytki,
- przełomowe wydarzenia w historii miasta (w tym daty),
- organizacje i instytucje społeczne, które działały i/lub nadal funkcjonują w mieście,
- ulice, pomniki  i budynki miejskie z uwzględnieniem umiejętności ich rozpoznania, w tym już nieistniejące,
- Łęczna w okresie wojny i okupacji
- znajomość wydawnictw poświęconych naszemu miastu (tytuł, autor, rok wydania),
- informacje dotyczące samorządności gminy Łęczna i powiatu łęczyńskiego (w tym organy uchwałodawcze i wykonawcze, struktura organizacyjna),
- informacje o bieżących wydarzeniach i osobach związanych z naszym miastem,
- lokalni patroni naszych ulic,
- Kalendarium – źródło: www.towarzystwoleczna.pl

Zalecana bibliografia:

- Merkuriusz Łęczyński - Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej
(nr 4 - 1989, nr 5 - 1990, nr 6 - 1993, nr 12 – 1999, nr 13 – 2000, nr 17 – 2004, nr 24 - 2011, nr 25 – 2012, nr 26 - 2013 i nr 27 - 2014)


- Pamięć miejsc (tom I - IV) - Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA


- Łęczna. Studia z dziejów miasta (1989 r.), red. E. Horoch, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej, wybrane artykuły:
Ryszard Szczygieł - Powstanie miasta Łęcznej i jego rozwój do końca XVI w. (str. 31-53),
Tadeusz Mencel - Jarmarki łęczyńskie w XVII-XIX w. (str. 73-116),
Stanisław Wiśniewski – Łęczna w okresie powstań narodowych (str. 117-142),
Emil Horoch – Łęczna w okresie II Rzeczypospolitej (str. 189-210),

- Monika Bogusz, Miasto Łęczna w czasach Królestwa Polskiego (1815-1866), Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej (2014), wybrane rodziały:
● Organizacja urzędu miejskiego (str. 43-56)
● Szkoła elementarna i rzemieślniczo-niedzielna (str. 241-299)


Bibliografia w formacie pdf  jest dostępna na naszej stronie internetowej www.towarzystwoleczna.pl






© 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone