• Beznazwy-1.jpg
  • Beznazwy-2.jpg
  • Beznazwy-7.jpg
  • Beznazwy-9.jpg
  • Beznazwy-3.jpg
  • Beznazwy-6.jpg
  • Beznazwy-8.jpg
  • Beznazwy-5.jpg
  • Beznazwy-4.jpg

Turniej Wiedzy o Łęcznej

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej zaprasza na uroczyste wręczenie nagród laureatom XXIX Turnieju Wiedzy o Łęcznej, które odbędzie się 20 czerwca 2012 r., o godz. 12.00 w siedzibie Rady Miejskiej w Łęcznej pl. Kościuszki 22.

 

Laureaci konkursu:

POZIOM PODSTAWOWY

I Miejsce:  Barbara Pelica – Szkoła Podstawowa nr 2, kl. VIb
II Miejsce:  Paulina Szymańska - Szkoła Podstawowa nr 2, kl. VIa
III Miejsce:  Julia Pawlak – Szkoła Podstawowa nr 4 kl. Va

Aleksandra Burza – SP nr 2 kl. IVe
Katarzyna Jakubowska – SP nr 2 kl. VIb
Antonina Jop - SP nr 2 kl. Va
Natalia Zoch - SP nr 2 kl. VIb
Paulina Falkowska – SP nr 2 kl. Ve
Laura Łysiak – SP nr 2 kl. IVe
Ewa Piotrowska - SP nr 2 kl. Va


POZIOM PONADPODSTAWOWY


I Miejsce (ex-equo): Konrad Małek – Gim. nr 2
I Miejsce (ex-equo): Katarzyna Ostrowska  - Gim. nr 2
II Miejsce: Magdalena Majchrzak - Gim. nr 1
III Miejsce (ex-equo): Paulina Duszyca - Gim. nr 2
III Miejsce (ex-equo): Adrian Mróz – Gim. nr 2


Alicja Iwanek  - Gim. nr 2
Aleksandra Chabros - Gim. nr 2
Weronika Winiarska - Gim. nr 2
Weronika Kubaczyńska - Gim. nr 1
Tomasz Machulski - Gim. nr 2

 

W dniu 23 maja 2012 r. w sali konferencyjnej Rady Miejskiej odbył się finał XXIX Turnieju Wiedzy o Łęcznej. W rywalizacji wzięło udział po 10 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszego miasta, wyłonionych  w eliminacjach w dniu 16 maja 2012 r.


WYNIKI


POZIOM PODSTAWOWY (30 pkt)


I Miejsce:  Barbara Pelica – Szkoła Podstawowa nr 2, kl. VIb – 28 pkt
II Miejsce:  Paulina Szymańska - Szkoła Podstawowa nr 2, kl. VIa – 25 pkt
III Miejsce:  Julia Pawlak – Szkoła Podstawowa nr 4 kl. Va – 24 pkt

Aleksandra Burza – SP nr 2 kl. IVe – 23 pkt
Katarzyna Jakubowska – SP nr 2 kl. VIb – 22 pkt
Antonina Jop - SP nr 2 kl. Va – 22 pkt
Natalia Zoch - SP nr 2 kl. VIb – 21 pkt
Paulina Falkowska – SP nr 2 kl. Ve – 21 pkt
Laura Łysiak – SP nr 2 kl. IVe – 21 pkt
Ewa Piotrowska - SP nr 2 kl. Va – 10 pkt


POZIOM PONADPODSTAWOWY (36 pkt)


I Miejsce (ex-equo): Konrad Małek – Gim. nr 2 – 33 pkt
I Miejsce (ex-equo): Katarzyna Ostrowska  - Gim. nr 2 – 33 pkt
II Miejsce: Magdalena Majchrzak - Gim. nr 1 – 32 pkt
III Miejsce (ex-equo): Paulina Duszyca - Gim. nr 2 – 29 pkt
III Miejsce (ex-equo): Adrian Mróz – Gim. nr 2 – 29 pkt


Alicja Iwanek  - Gim. nr 2 – 27 pkt
Aleksandra Chabros - Gim. nr 2 – 26 pkt
Weronika Winiarska - Gim. nr 2 – 24 pkt
Weronika Kubaczyńska - Gim. nr 1 – 22 pkt
Tomasz Machulski - Gim. nr 2 – 17 pkt

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM.
O terminie wręczenia nagród poinformujemy wkrótce.

Wyniki XXIX Turnieju Wiedzy o Łęcznej – eliminacje z dnia 16 maja 2012 r.


POZIOM PODSTAWOWY (26 pkt)


1.    Paulina Falkowska – SP nr 2 kl. Ve – 21 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
2.    Julia Pawlak – SP nr 4 kl. Va – 20 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
3.    Laura Łysiak – SP nr 2 kl. IVe – 19 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
4.    Aleksandra Burza – SP nr 2 kl. IVe – 19 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
5.    Katarzyna Jakubowska – SP nr 2 kl. VIb – 19 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
6.    Barbara Pelica - SP nr 2 kl. VIb – 18 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
7.    Paulina Szymańska - SP nr 2 kl. VIa – 18 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
8.    Natalia Zoch - SP nr 2 kl. VIb – 17 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
9.    Antonina Jop - SP nr 2 kl. Va – 17 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
10.    Patrycja Osuch - SP nr 2 kl. Vd – 17 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
11.    Ewa Piotrowska - SP nr 2 kl. Va – 17 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU

12.    Aleksandra Gózd - SP nr 2 kl. Vd – 16 pkt
13.    Patryk Szyls - SP nr 2 kl. VIa – 16 pkt
14.    Bartłomiej Bogacz - SP nr 2 kl. VIb – 16 pkt
15.    Natalia Kubera - SP nr 2 kl. VIb – 16 pkt
16.    Izabela Waszek - SP nr 2 kl. Va – 15 pkt
17.    Agnieszka Łotysz - SP nr 2 kl. Va – 15 pkt
18.    Hubert Znajomski - SP nr 2 kl. V – 15 pkt
19.    Karolina Szymaniak - SP nr 2 kl. Ve – 14 pkt
20.    Piotr Szychta - SP nr 2 kl. Va – 14 pkt
21.    Ola Brońska - SP nr 2 kl. VId – 14 pkt
22.    Sabina Dec - SP nr 2 kl. VIb – 14 pkt
23.    Anna Mitura - SP nr 2 kl. Vf – 14 pkt
24.    Anna Machulska - SP nr 4 kl. Va – 14 pkt
25.    Wiktoria Maurotti - SP nr 2 kl. Va – 12 pkt
26.    Julia Majewska - SP nr 2 kl. Va – 12 pkt
27.    Jakub Nowacki - SP nr 2 kl. Vd – 11 pkt
28.    Patrycja Morawska - SP nr 2 kl. Vd – 11 pkt
29.    Kaja Niedźwiedź - SP nr 2 kl. Vd – 11 pkt
30.    Karolina Gajos - SP nr 2 kl. Vd– 9 pkt
31.    Szymon Molesztak - SP nr 4 kl. VIa – 9 pkt
32.    Dominika Dudek - SP nr 2 kl. VId – 9 pkt
33.    Adrian Kołtunik - SP nr 4 kl. VIa – 8 pkt
34.    Michał Kwasniewski - SP nr 2 kl. Vd – 8 pkt
35.    Natalia Wójcik - SP nr 2 kl. Va – 7 pkt
36.    Łukasz Kudła - SP nr 2 kl. VId – 7 pkt



POZIOM PONADPODSTAWOWY (32 pkt)


1.    Konrad Małek – Gim. nr 2 – 29 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
2.    Adrian Mróz – Gim. nr 2 – 27 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
3.    Paulina Duszyca - Gim. nr 2 – 26 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
4.    Magdalena Majchrzak - Gim. nr 1 – 26 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
5.    Weronika Winiarska - Gim. nr 2 – 24 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
6.    Alicja Iwanek  - Gim. nr 2 – 23 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
7.    Katarzyna Ostrowska  - Gim. nr 2 – 22 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
8.    Aleksandra Chabros - Gim. nr 2 – 21 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
9.    Tomasz Machulski - Gim. nr 2 – 21 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU
10.    Weronika Kubaczyńska - Gim. nr 1 – 19 pkt – KWALIFIKACJA DO FINAŁU

11.    Adam Osiecki – ZSG – 18 pkt
12.    Ernest Stopa - ZSG – 18 pkt
13.    Jakub Okoń - Gim. nr 1 – 17 pkt
14.    Andrzej Kozieł - ZSG – 16 pkt
15.    Mateusz Kołodziej - ZSG – 16 pkt
16.    Kamil Dubicki - ZSG – 16 pkt
17.    Mateusz Kozak - ZSG – 16 pkt
18.    Jakub Cyfra – ZS im. Króla K. Jagiellończyka – 15 pkt
19.    Przemysław Jasina - ZSG – 15 pkt
20.    Marcin Wołos - ZS im. Króla K. Jagiellończyka – 14 pkt
21.    Kacper Syzmanek - ZSG – 14 pkt
22.    Paulina Dworak - I LO im. Jana Zamoyskiego – 14 pkt
23.    Małgorzata Olejarz - I LO im. Jana Zamoyskiego – 14 pkt
24.    Dominik Śmiech - I LO im. Jana Zamoyskiego – 14 pkt
25.    Łukasz Lisiecki - ZSG – 14 pkt
26.    Łukasz Szczepański - ZSG – 13 pkt
27.    Jarosław Nagórski - Gim. nr 1 – 13 pkt
28.    Paweł Bieńczak - ZSG – 13 pkt
29.    Mikołaj Zieliński - Gim. nr 2 – 13 pkt
30.    Karol Chałupnik - ZSG – 13 pkt
31.    Mikołaj Dzieciuch - I LO im. Jana Zamoyskiego – 12 pkt
32.    Kamila Wodecka - ZS im. Króla K. Jagiellończyka – 12 pkt
33.    Paulina Prus - I LO im. Jana Zamoyskiego – 10 pkt
34.    Ewelina Kuśmierowska - ZS im. Króla K. Jagiellończyka – 10 pkt
35.    Paweł Klimkiewicz - ZSG – 9 pkt
36.    Norbert Czarnomysy - ZSG – 9 pkt
37.    Mateusz Tyszczuk - ZSG – 8 pkt
38.    Bartosz Kuchta - Gim. nr 2 – 6 pkt
39.    Wojciech Kościuczyk  - Gim. nr 2 – 4 pkt
40.    Mateusz Jabłoniec - Gim. nr 2 – 4 pkt
41.    Karol Wichnik - ZSG – 2 pkt

Zakwalifikowanych uczniów zapraszamy na finał Turnieju  23 maja 2012 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Rady Miejskiej, Plac Kościuszki 22.

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Łęcznej za pomoc w organizacji eliminacji XXIX Turnieju Wiedzy o Łęcznej.

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej zaprasza uczniów z terenu gminy Łęczna do udziału XXIX Turnieju Wiedzy o Łęcznej.


Eliminacje odbędą się 16 maja 2012 r. o godz. 9.00 w Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Szkolnej 3.

Kategorie wiekowe: szkoły podstawowe klasy IV-VI i szkoły ponadpodstawowe.

Eliminacje wyłonią uczestników etapu finałowego, który odbędzie się w dniu 23 maja 2012 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Rady Miejskiej, Plac Kościuszki 22.


Warunkiem udziału w Turnieju jest przesłanie do 9 maja 2012. na adres mailowy Towarzystwa Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , informacji dotyczącej ilości uczestników reprezentujących daną szkołę, chętnych do wzięcia udziału w XXIX edycji Turnieju.


W informacji wymagane jest podanie: imion i nazwisk oraz klasy i szkoły zgłaszanych uczniów.

 


Zagadnienia do XXIX Turnieju Wiedzy o Łęcznej


- lokacja miasta Łęczna, właściciele, znaki miasta,

- łęczyńskie jarmarki,

- łęczyńskie zabytki,

- przełomowe wydarzenia w historii miasta (w tym daty),

- organizacje i instytucje społeczne, które działały i/lub nadal funkcjonują w mieście,

- ulice, pomniki  i budynki miejskie z uwzględnieniem umiejętności ich rozpoznania,
w tym już nieistniejące,

- ważni dla łęczyńskiej społeczności działacze społeczni, artyści, duchowni, urzędnicy, właściciele  
ziemscy  z naciskiem na postacie z okresu XX w.,

- wiedza na temat przemian w Łęcznej w ostatnich dziesięcioleciach,

- znajomość wydawnictw poświęconych naszemu miastu,

- informacje o bieżących wydarzeniach i osobach związanych z naszym miastem,

- informacje dotyczące samorządności,

- lokalni patroni naszych ulic.



Zalecana bibliografia:

- Merkuriusz Łęczyński  (wszystkie roczniki) – Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej

- Pamięć miejsc (tom I - III) – Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA

- Łęczyński wrzesień 1939 – Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA



Bibliografia w formacie pdf  jest dostępna na naszej stronie internetowej

 

 

 

Dzięki uprzejmości Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki zamieściliśmy na naszej stronie publikacje zalecane w bibliografii do XXIX Turnieju Wiedzy o Łęcznej.

Do pobrania w zakładce "Publikacje o Łęcznej" są wszystkie tomy albumów Pamięć miejsc oraz książka Łęczyński wrzesień 1939.



Na naszej stronie są również dostępne w formacie pdf wszystkie numery Merkuriusza Łęczyńskiego.


© 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone