• Beznazwy-9.jpg
  • Beznazwy-1.jpg
  • Beznazwy-8.jpg
  • Beznazwy-5.jpg
  • Beznazwy-6.jpg
  • Beznazwy-7.jpg
  • Beznazwy-4.jpg
  • Beznazwy-3.jpg
  • Beznazwy-2.jpg

Turniej Wiedzy o Łęcznej


- lokacja miasta Łęczna, właściciele, znaki miasta,
- łęczyńskie jarmarki,
- łęczyńskie zabytki,
- przełomowe wydarzenia w historii miasta (w tym daty),
- organizacje i instytucje społeczne, które działały i/lub nadal funkcjonują w mieście,
- ulice, pomniki  i budynki miejskie z uwzględnieniem umiejętności ich rozpoznania,
w tym już nieistniejące,
- ważni dla łęczyńskiej społeczności działacze społeczni, artyści, duchowni, urzędnicy, właściciele   
ziemscy  z naciskiem na postacie z okresu XX w.,
- wiedza na temat przemian w Łęcznej w ostatnich dziesięcioleciach,
- znajomość wydawnictw poświęconych naszemu miastu,
- informacje o bieżących wydarzeniach i osobach związanych z naszym miastem,
- informacje dotyczące samorządności,
- lokalni patroni naszych ulic.

Zalecana bibliografia:
- Merkuriusz Łęczyński  (wszystkie roczniki) – Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej
- Pamięć miejsc (tom I - III) – Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA
- Łęczyński wrzesień 1939 – Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA

 

Poniżej zamieszczamy testy, które zostały wykorzystane podczas finału XXVIII Turnieju Wiedzy o Łęcznej.

Mamy nadzieję, że pozwolą one lepiej przygotować się do turnieju w roku 2012.

We wrześniu 2011 roku zamieścimy na naszej stronie zagadnienia do XXIX Turnieju Wiedzy o Łęcznej.

 

Test - poziom podstawowy


Test - poziom ponadpodstawowy

10 czerwca 2011 r. w Centrum Kultury w Łęcznej wręczono nagrody i wyróżnienia uczestnikom finału XXVIII Turnieju Wiedzy o Łęcznej zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

- poziom podstawowy

I miejsce (ex-equo)
Diana Bartosik
klasa VId Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej  
I miejsce (ex-equo)
Magdalena Majchrzak
klasa VI Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

III miejsce
Adrian Mróz
VId Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej
Wyróżnienia
Weronika Winiarska    
klasa VId Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej
Magdalena Czarnata    
klasa VIc Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej
Alicja Iwanek
klasa VId Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej

- poziom ponadpodstawowy

I miejsce (ex-equo)
Klaudia Puchlerz    
klasa IIa Gim. nr 2 w Łęcznej
I miejsce (ex-equo)
Paulina Duszyca     
klasa IIe Gim. nr 2 w Łęcznej

III miejsce
Katarzyna Ostrowska    
klasa IIa Gim. nr 2 w Łęcznej
wyróżnienia
Martyna Pawłowska
klasa IIIb Gim. nr 2 w Łęcznej
Ernest Stopa    
klasa IId Tech. ZSG w Łęcznej
Aleksandra Chabros
klasa IId Gim. nr 2 w Łęcznej

Dziękujemy opiekunom uczniów:
Pani Małgorzata Dąbrowska
Pani Liliana Kosowska
Pani Magdalena Krystjańczuk
Pani Marta Klepka
Pani Ewa Marzec

Fundatorzy nagród:
Gmina Łęczna
Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej

© 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone